Wakacyjny kurs Tanga Argentyńskiego z Paweł Skalski i Magdalena Wlazeł


Co to jest Tango Argentyńskie? Tango Argentyńskie początkowo było uważane za taniec podrzędny - uliczny i wyuzdany. Tańczono je w ubogich lokalach, a zwłaszcza - w domach publicznych. Z czasem jednak jego popularność rosła, zwłaszcza w Argentynie. Taniec ma przypominać kłótnię małżonków. Ma być dramatyczne i gwałtowne, pełne zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów.

➡Happy Summer 3 tydzień: 14.08 – 18.08

❓Co to jest Tango Argentyńskie? Tango Argentyńskie początkowo było uważane za taniec podrzędny - uliczny i wyuzdany. Tańczono je w ubogich lokalach, a zwłaszcza - w domach publicznych. Z czasem jednak jego popularność rosła, zwłaszcza w Argentynie. Taniec ma przypominać kłótnię małżonków. Ma być dramatyczne i gwałtowne, pełne zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów.

✔Kurs Tanga skierowany jest do wszystkich osób, które chcą nauczyć się współpracować z partnerem.

✔Tango Argentyńskie to z natury bardzo emocjonalny i dynamiczny taniec, doskonale otwierający każdą osobę, poprawia koordynację ruchową i pamięć ruchowo – taneczną.

✔Przychodząc na kurs należy wybrać wygodny strój, najlepsze będą legginsy lub i T-shirt. Należy zabrać ze sobą czyste obuwie na zmianę.

✔Zajęcia będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku, o godz. 19:00 w siedzibie Urban Dance Zone - Szkoła Tańca w Łodzi. Na zajęciach tańczymy w parach.

✔ Zajęcia poprowadzi Paweł Skalski - Pedagog tańca, tancerz i choreograf, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Absolwent teatrologii na UŁ. Związany z Teatrem Tańca Alter Witolda Jurewicza i łódzkiego Teatru Tańca Pracownia Fizyczna. Laureat kilkudziesięciu Turniejów Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej, w tym dwukrotny tytuł wicemistrza Polski.

Magda Wlazeł - Instruktorka Tanga Argentyńskiego, absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W Tangu zakochała się w 2007, od tego czasu stale uczestniczy w projektach i warsztatach prowadzonych przez wielu nauczycieli z Polski i Argentyny. Zajmuje się również Tańcem Współczesnym.