SAMBA BRAZYLIJSKA SOLO
 

Samba Brazylijska jest tańcem radości i szczęścia, w którym liczy się przede wszystkim poddanie pulsującej muzyce wygrywanej na bębnach.

Samba. Co to jest?

 • Pomimo, iż na początku Samba była tańcem zakazanym, rozprzestrzeniła się na obszar całego kraju a następnie świata.
 • Samba kojarzy się nierozłącznie z wielką fiestą podczas karnawału w Rio de Janeiro, wesołą energiczną muzyką oraz przyciągającymi wzrok, pełnymi przepychu strojami.
 • Podczas karnawału w Rio, każda szkoła samby przedstawia pokaz swoich umiejętności.
 • Kroki do Samby nie są zbyt skomplikowane, dlatego też przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości każdy może nauczyć się tego tańca.

  Rodzaje Samby
 • Samba no pé to improwizowany taniec wykonywany solo.
 • Samba Batucada – tętniąca dzikimi bębnami.
 • Samba de Gafieira to taniec towarzyski zapoczątkowany w latach 40. XX wieku. Jego nazwa wywodzi się od popularnego w tamtych czasach klubu nocnego w Rio de Janeiro. Przez figury akrobatyczne Samba de Gafieira jest najbardziej złożonym stylem Samby w Brazylii.
 • Samba Pagode jest tańcem towarzyskim, jednak w przeciwieństwie do Samby de Gafieira zawiera mniej figur akrobatycznych i jest bardziej intymny.
 • Samba Axé to kolejny rodzaj samby wykonywanej solo. Samba Axé wymaga pełnej choreografii, a ruchy często dostosowane są do tekstu piosenki.
 • Samba Reggae również pochodzi z Bahii, a łączy w sobie rytm samby z rytmem reggae. Obecnie styl ten cieszy się ogromną popularnością w całej Brazylii.
 • Samba de Roda to tradycyjny afro-brazylijski taniec często wykonywany przez grupy capoeira. Tańcowi towarzyszy śpiew i klaskanie dłoni.

Na zajęciach Samby Brazylijskiej Solo, nauczysz się::

- kroku podstawowego Samby
- trzymania sylwetki i ładnego ruchu rąk
- różnych rodzajów Samby
- charakterystycznego ruchu bioder
- typowych dla Samby przejść i sekwencji tanecznych
- tańczyć zarówno improwizacje, jak krótkie układy choreograficzne
- jak wykorzystać kobiecość w tańcu


Samba Brazylijska solo to znakomity sposób na rozwijanie umiejętności tanecznych, w atmosferze przepełnionej radością i beztroską.

Zacznij tańczyć Sambę i ciesz się z życia!

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Czas trwania zajęć: 60 minut

Taniec: solo

 

GRAFIK:

Aktualnie nie ma prowadzonych zajęć tej techniki. Jednak jeśli jesteś zainteresowany tym kursem, dokonaj zapisu poniżej, dzięki temu po zebraniu odpowiedniej ilości osób, poszukamy odpowiedniego terminu i uruchomimy zajęcia.

 

ZAPIS ON-LINE:

Dokonując zapisu co najmniej na godzinę przed zajęciami, otrzymasz rabat 5% przy zakupie Karnetu Postawowego lub Złotego!

Zapisz się na zajęcia

Weryfikacja: Przepisz kod z obrazka

Imie i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wybrane zajecia*
Data i Dzien tygodnia*
Godzina*
Dodatkowe informacje

Pola oznaczone * są wymagane
Dokonując zapisu on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Szkołę Tańca UDZ

Tooltip

 • Samba Batucada – tętniąca dzikimi bębnami.