KIZOMBA


Kizomba, to taniec w parach.

Co to jest Kizomba?

To rodzaj muzyki i tańca powstały w Luandzie, stolicy Angoli. Jego prekursorem jest Eduardo Paím - wokalista, kompozytor, uznawany za ikonę muzyki kizombowej. Słowo kizomba pochodzi od dwóch wyrazów w języku kimbundu: ki (duża/wielka), zomba (impreza). Kizombę stworzyło młode pokolenie, poszukujące w tańcu nowego stylu tanecznego.

Muzyka, do której tańczy się Kizombę, jest min. połączeniem semby oraz zouka karaibskiego, z nowoczesnym brzmieniem. O Kizombie możemy napisać, że jest tańcem socjalowym tańczonym po kole. Partnerzy w tańcu są w bliskim trzymaniu dzięki temu, odczuwamy wyraźny podział ról w parze i dominację partnera. Sposób prowadzenia oraz bliskość nadają niepowtarzalnego charakteru i elegancji jakiego nie znajdziecie w żadnym innym tańcu. Po przyswojeniu zaledwie podstaw, jest to taniec, dostępny dla każdego, niezależnie od sprawności ruchowej i zdolności tanecznych. Nie siedź w domu - przyjdź do nas i poszerz swoje taneczne horyzonty!

Dla kogo są przeznaczone te zajęcia?

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn (taniec w parze), którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności o technikę taneczną jaką jest Kizomba.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie krótki układ do muzyki afro-afrohousowej-kuduro lub ćwiczenia na poszczególne ruchy ciał wykorzystywane w Kizombie, w dalszej części nauczysz się choreografii w parze, którą możesz później tańczyć na imprezie. Podczas zajęć stosujemy zmianę partnerów (każdy tańczy z każdym), co daje dużo lepsze efekty w nauce prowadzenia partnerki i podążania za partnerem. (Jeśli nie chcesz zmieniać się w parze, zgłoś to Instruktorowi przed zajęciami)

Czego się na nich nauczysz?

Poznasz kroki i ruchy Kizombowe, Sembowe, Tarraxinhi, Afrohouse, Kuduro oraz Afro, wszytko to ma wpływ na Twoją Gingę (sposób poruszania się).

Panowie nauczą się doskonałego i czytelnego prowadzenia partnerki, a Panie podążania za prowadzeniem partnera.

Zwiększysz świadomość ciała oraz poszerzysz własne zakresy. Dowiesz się jak interpretować muzykę i jak tańczyć do danego utworu muzycznego (musicality).

Co da Ci uczestnictwo w tym kursie?

Udział w zajęciach zwiększa pewność siebie i poczucie własnej wartości. Pozwala na wyciszenie negatywnych emocji i oderwanie się od zmęczenia i pracy. Oczyszcza i uspokaja umysł. Kurs podnosi wiarę we własne możliwości co przekłada się na rozwój i chęć pracy nad samym sobą. To co było niezwykle trudne zaczyna sprawiać przyjemność i przychodzić z łatwością. Muzyka i rodzaj ruchu w Kizombie pozwala na wyciszenie się, poczucie wolności, przestrzeni, muzyki w sobie. Ponadto na zajęciach czeka cię duża dawka radości i pozytywnej energii.

Gdzie wykorzystasz umiejętności zdobyte na tym kursie?

Przede wszystkim tańcząc na imprezach Kizombę, Sembe, Tarraxinhię. Na festiwalach, warsztatach i gdzie tylko będziesz chciał/ła.

W co się ubrać na zajęcia Kizomby?

Strój nie krępujący ruchów ciała, na początku obuwie sportowe płaskie, z czasem Panie założą obcasy.

Uwaga! Od kilku lat, w każdy piątek, od godziny 22:30, w Szkole Tańca Urban Dance Zone, odbywa się "Sensual Night". To impreza, na której można tańczyć m.in. Kizombę. To jedyna taka impreza w Łodzi.

 

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Taniec: w parach - oczywiście nie trzeba mieć "swojego" partnera

Wymagane umiejętności: można rozpocząć bez znajomości jakiegokolwiek tańca

 

GRAFIK:

poniedziałek
19:10-20:10 KIZOMBA GRUPA ZAMKNIĘTA!
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
MasterclassKurs trwa
nr zaj.2/12
20:15-21:15 KIZOMBA
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
ZaawansowanyDołącz
nr zaj.1/12
21:20-22:20 KIZOMBA
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
PoczątkującyDołącz
nr zaj.2/12
 
środa
18:05-19:05 KIZOMBA
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
PoczątkującyDołącz
nr zaj.10/12
 
czwartek
20:15-21:15 KIZOMBA Kizomba Leading&Following.
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
OpenDołącz
 
piątek
20:15-21:15 KIZOMBA
Michał Andryszczak, Magda Kosiorek
ŚredniDołącz
nr zaj.5/12
21:20-22:20 KIZOMBA
Magda Kosiorek, Michał Andryszczak
ZaawansowanyDołącz
nr zaj.2/12