Najczęściej czytane

SALSA SOLO
Jest to taniec, który przybył do nas aż z Kuby, gdzie powstał w latach 40 – tych. Teraz rytmiczna Salsa jest doskonale znana już wszystkim, a dźwięki jej muzyki od razu sprawiają, że biodra same się ruszają. Salsa Solo to odmiana umożliwiająca tańczenie indywidualnie, bez konieczności posiadania partnera. Słowo "salsa" oznacza po hiszpańsku sos lub smak.

 

Dla kogo przeznaczone są zajęcia Salsy Solo?

Styl ten jest odpowiedni dla kobiet:

• w każdym wieku

uwielbiających latynoską muzykę

• chcących zaznaczyć swoją kobiecość

• chętnych przełamać swoje bariery i zdobyć pewność siebie

• chcących rozwijać się bez konieczności posiadania partnera

mających ognisty temperament

• pragnących uzupełnić swoją wiedzę taneczną o charakterystyczny damski styling

Jak wyglądają zajęcia Salsy Solo?

Zajęcia zawsze rozpoczniemy krótką rozgrzewką. Zwrócimy uwagę na rozciągnięcie mięśni i ścięgien oraz nauczymy prostych izolacji, które potrzebne są do tego, aby taniec wyglądał pięknie. Naukę zaczniemy od kroków podstawowych, następnie będziemy poznawać coraz ciekawsze i bardziej skomplikowane kroki, solowe figury (złożone w krótkie choreografie, po to by przyjemniej się uczyć i łatwiej je zapamiętać) oraz uczyć się stylingu. Poznacie także technikę spinów, wykończenia pracy rąk i nóg oraz wiele tanecznych ozdobników, które podkreślą kobiecość w tańcu.

Czego się nauczę na zajęciach Salsy Solo?

podstawowych i zaawansowanych kroków Salsy

• krótkich choreografii

• rytmiki Salsy (różne style)

• interpretacji muzyki salsowej

• izolacji i świadomości ciała (pracy klatki piersiowej, bioder, rąk, głowy)

kobiecości i gracji w ruchu

• footworków – czyli kombinacji kroków i figur

• jak poprawić swój zakres ruchów

• jak prawidłowo się rozciągać

Jakie korzyści dadzą mi te zajęcia?

Salsa Solo to coś dla ciała i ducha. To znakomity sposób na rozwijanie własnych umiejętności tanecznych, a także na poprawę kondycji i utrzymanie linii. Jednocześnie to okazja na oderwanie się od codzienności, odstresowanie, nabranie dystansu do życia i poznanie wielu nowych przyjaciół. Zajęcia Salsy Solo rozwiną Twoją świadomość ciała, wyzwolą pozytywne emocje i dobrą energię. Nauczysz się, jak solo można potańczyć do porywających, gorących rytmów.

Gdzie wykorzystam nabyte umiejętności?

Salsa jest tańcem bardzo uniwersalnym i oprócz typowej muzyki latynoskiej możesz zatańczyć ją też do innych utworów. Wykorzystasz ją w każdym klubie z muzyką latino, czy pop, a także na imprezie firmowej lub weselu. Salsę Solo świetnie tańczy się też w domu przed lustrem, np. w przerwie od obowiązków lub zamiast nich.

Opinie o zajęciach:

Kasia: "(..) Jestem pewna, że ta forma aktywności pozwoli mi na odstresowanie się po całym tygodniu pracy."

Karolina: "Moim zdaniem zajęcia są prowadzone w bardzo interesujący sposób. Każdy z instruktorów jest charakterystyczny, dzieki czemu zajęcia są ciekawe. Bardzo podoba mi się to jak są one prowadzone. Na zajęciach jest świetna atmosfera, instruktorzy mają podejście do swoich uczniów :P.
Byłam na salsie solo (..)"

 

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Poziomy: Podstawowy, Średni i Zaawansowany. Jeden poziom to 3 miesiące nauki

Taniec: solo

Wymagane umiejętności: można rozpocząć bez znajomości jakiegokolwiek tańca. Bez ograniczeń wiekowych!

Czego i jak szybko się nauczysz: już po pierwszych zajęciach będziesz potrafiła kręcić biodrami jaki nigdy wcześniej! Salsa jest bardzo szybko przyswajana i po jednym kursie (4 tygodnie) zatańczysz do większości gorących utworów.

Gdzie wykorzystasz ten taniec: w każdym klubie z muzyką latynoską czy też pop. Bardzo szybko docenisz uniwersalność salsy.

 

GRAFIK:

środa
19:10-20:10 SALSA SOLO
Agnieszka Sadowska
Początkujący P1Zbieramy zapisy!
nr zaj.3/12
 
czwartek
17:00-18:00 SALSA SOLO
Aga Kostecka
Początkujący P2Dołącz
nr zaj.8/12